Remarketing 2. díl

mysNejen při tvorbě remarketingových kampaní často narážím na nedostatečnou pozornost věnovanou tzv. Landing page, tedy stránce, kde vaše reklama končí.

 

remarketing2Směřování PPC reklamy je nejen při remarketingu důležité

Na dotaz: „Kam chcete směřovat vaši PPC kampaň?" je nejčastější odpověď „na Home page". Pojďme se proto trochu zamyslet, proč PPC kampaň vlastně máme - kvůli webu nebo kvůli prodeji? Chceme pouze kliky nebo realizovaný obchod?

Chcete skutečně prodat? Neposílejte zákazníky na Home page

Nejen při remarketingu, ale při jakékoliv kampani je dobré se zamyslet co je jejím cílem. Pokud propagovat Home page, je nasměrování reklamy správné. Většinou, ale bývá cílem „akce", tedy prodej výrobku nebo služby. Landing page musí být tedy podstránka s oním výrobkem či službou. Ale ani to nestačí. Stránka musí nejen zaujmout, udržet pozornost možného zákazníka, poskytnout mu informace, ale umožnit mu i konečný nákup. Všechna následná klikání a dohledávání zájemce o nabízený produkt, kterého kampaň přivedla na váš web, odrazují.

ČTĚTE TAKÉ:

Úvodní díl našeho miniseriálu: Remarketing 1. díl

O výhodách PPC reklamy: Proč si pořídit PPC reklamu nebo PPC reklama - plaťte jen za skutečný klik

 

 

 


Landing page: Vžijte se do role nakupujícího

Nejlepší doporučení, které mám pro volbu cílové stránky neboli Landing page, je: Vžijte se do role toho, koho chcete svou PPC kampaní pomocí remarketingu oslovit. Zdržovali byste se vy sami prohledáváním stránek, abyste získal potřebné informace? Budete dohledávat konkrétní výrobek, abyste uskutečnili nákup? Možná patříte do skupinky „badatelů" a budete rádi a dlouho hledat, ale upřímně - velká část návštěvníků vašich stránek odejde a nákup neuskuteční. Usnadněte proto svým zákazníkům cestu k nákupu co nejvíce a pošlete je ihned tam, kde mohou přímo nakoupit bez zbytečného klikání.

Zamyslet se nad Landing page pro vaše internetové kampaně se určitě vyplatí!

 

Pro více informací o remarketingu volejte, nebo pište:

iva

Ing. Iva Jaroměřská

tel: 725 862 418

iva.jaromerska@edb.cz

čeština cz slovenčina sk English en Deutsch de polski pl španělština es italština it